0
0
0

Інкубатори

Який купити інкубатор, щоб не розчаруватися

Щоб підібрати правильний інкубатор необхідно звернути увагу на вісім пунктів.

1. Кількість і тип яєць.

Треба заздалегідь визначити для себе, скільки яєць ви збираєтесь інкубувати і якої породи. Є інкубатори, заточені виключно під курячі яйця, а є з універсальними лотками. Якщо ви не збираєтесь в інкубаторі виводити інших птахів крім як курей, то вам підійде абсолютно будь-який інкубатор. Якщо вам необхідно «висиджувати» не тільки курячі яйця, але і, наприклад, гусячі або перепелині, то обов'язково зверніть увагу, щоб лотки інкубатора дозволяли закладати такі яйця.

2. Тип перевороту яєць в домашньому інкубаторі.

Буває три основних типи перевороту яєць. Найдешевші інкубатори будуть з ручним переворотом, дорожчі будуть з механічним переворотом, а найдорожчими будуть автоматичні інкубатори.
 
У ручних інкубаторах вам необхідно буде два рази в день перевертати яйця з одного боку на інший, при цьому кожне яйце необхідно буде перевертати окремо.
 
У механічних інкубаторах переворот яєць робиться вручну одним рухом руки, тобто ви одним рухом зможете перевернути всі яйця в інкубаторі. Для цього найчастіше використовують решітку з осередками, в які закладають яйця. Решітку за допомогою мотузочок або спеціальних важелів переміщують зліва направо, при цьому рухаючись, решітка змушує яйця перекочуватися з одного боку на інший.
 
В автоматичних інкубаторах або як їх ще називають «інкубатор з автоматичним переворотом яєць», обертання яєць проводиться за допомогою мотора. Лотки з яйцями в запрограмований період часу без участі людини автоматично обертаються, тим самим нахиляючи яйце то вліво, то вправо.

3. Тип нагріву побутового інкубатора для яєць.

Є два основних типи нагріву - ламповий і теновий.
Якщо з лампами все зрозуміло, то нагрівачі у вигляді Тена діляться на кілька підвидів. Тени бувають керамічні, інфрачервоні, шнурові.
 
Говорити про те, що якийсь вид нагріву інкубатора має явну перевагу, годі й говорити. Лампи - більш класичний спосіб. У таких інкубаторах:

  • наочно видно чи йде нагрівання,
  • лампу легко замінити, купивши її в найближчому магазині.

 
Але при цьому ТЕНові нагрівачі більш надійні і довговічні. Але основна перевага ТЕНа в тому, що такий інкубатор можна використовувати з джерелом живлення від акумулятора 12в.

4. Терморегулятори інкубаторів для яєць і блоки управління інкубатором

Терморегулятори - ще їх називають блоком управління. Це мозок інкубатора, який буде керувати температурою, поворотом яєць, вологістю, сповіщати про зниження або підвищення рівня вологості і температури, якщо всі ці функції є в інкубаторі. Але основне завдання терморегулятора - це підтримання температури необхідної для яєць.
 
Буває чотири типи терморегуляторів. До недорогих терморегуляторів відносяться мембранні і із заданою температурою. Такі терморегулятори найчастіше використовуються в застарілих моделях, вони не досить надійні і не зовсім зручні для користувача.
 
Наступний тип терморегулятора, який використовується в інкубаторах це аналоговий. У таких терморегуляторах обертанням ручки можна задати певний рівень температури, але орієнтуватися яка саме задана температура можна буде до термометру. Тобто сам терморегулятор не вказує яку температуру він буде підтримувати. Можна лише по градуснику орієнтуватися яка в інкубаторі температура і робити її або більше, або менше.
 
Найсучасніші і найзручніші це цифрові терморегулятори. На таких блоках управління можна задати в цифровому вигляді температуру з точністю до 0,1 градуса, яку необхідно підтримувати всередині інкубатора. Тобто, виставивши один раз температуру на дисплеї, ви можете бути впевнені, що всередині буде саме та температура, яку ви задали, і не треба буде постійно звіряти її з градусником і регулювати, як це робиться в аналогових або мембранних терморегуляторах.

5. Напруга живлення інкубатора

Тут все просто. Найчастіше інкубатори живляться від розетки 220 вольт, а в більш дорогих моделях є вихід для живлення від акумулятора 12 вольт. Мабуть, це найважливіша опція, яка може бути в інкубаторі. Адже саме від неї залежатиме, чи збережуться яйця в разі зникнення напруги в розетці.
 
Сучасні блоки управління здатні автоматично перемикати живлення від розетки на акумулятор в разі зникнення світла. Коли світло включать, то інкубатор також автоматично перейде на живлення від мережі 220 вольт.
 
Це вкрай важлива функція особливо в наших регіонах, де світло в селах пропадає досить часто. Ця додаткова опція найчастіше коштує дешевше, ніж одна закладка яєць, які можуть пропасти в разі такого форс-мажору.

6. Гигрометр - датчик вимірювання вологості в інкубаторі.

Це теж дуже корисна опція в інкубаторі, особливо для новачків, які ще не здатні визначати рівень вологості по запітнінню вікон інкубатора.
 
Серед сучасних інкубаторів у деяких виробників є моделі з вбудованим вологоміром. Ця дуже корисна функція буде «говорити» вам яка вологість всередині інкубатора. Виходячи з даних цього датчика, ви будете розуміти, чи потрібно вам знизити або збільшити рівень вологості за допомогою вентиляційних отворів.
 
Для кожного тижня інкубації яєць є певні рівні вологості, які необхідні для яйця. Для того щоб підтримувати необхідний рівень вологості в інкубаторі в спеціальні ємності наливають воду, яка від нагрітого повітря випаровується, тим самим утворюючи необхідну вологість.
 
За допомогою вентиляційних отворів в корпусі інкубатора відбувається повітрообмін, яким можна регулювати вологість. Чим більше відкрито вентиляційних отворів, тим більше вологості йде з інкубатора. Відповідно вологість всередині інкубатора буде падати.
 
Якщо вентиляційний отвір навпаки закрити, то вологість в інкубаторі почне рости.
 
У дорогих автоматичних інкубаторах іноді буває функція автоматичної підтримки вологості. У таких інкубаторах для яєць в ємність, де залита вода ставлять випарник, який додатково нагріває воду і випаровує її до тих пір поки не буде досягнутий необхідний рівень вологості.
Коли заданий рівень вологості буде досягнутий випарник відключиться і припинить виробляти пар.

7. Вентилятори інкубатора.

Тут відразу хочеться відзначити що багато людей помиляються в тому що вентилятор нібито виганяє повітря з інкубатора і регулює вологість. Ні, вентилятор відповідає за перемішування повітря всередині інкубатора. Простими словами вентилятор дме на нагрівальний елемент і змушує теплі потоки повітря рівномірно розподілятися по корпусу інкубатора. Чим більше вентиляторів в інкубаторі, тим рівномірніше буде розподілятися температура по всьому об'єму інкубатора.
 
Для багаторівневих інкубаторів вкрай бажано, щоб на кожному рівні стояв свій вентилятор, або були передбачені більш продуктивні вентилятори, які зможуть перемішувати повітря у великому обсязі.
 
Відсутність вентилятора навпаки буде сприяти тому, що біля нагрівального елементу повітря і відповідно яйця будуть прогріватися сильніше, ніж у віддалених частинах інкубатора. Тому наявність вентиляторів в інкубаторі вкрай рекомендується.

8. Матеріал корпусу.

То з чого зроблений інкубатор також може впливати на не тільки його дизайн, але і якість виведення пташенят.
 
Найдешевші інкубатори найчастіше роблять з підручних засобів - це зазвичай пінопласт, куточки і кріпильні елементи. У збірних корпусах інкубаторів бувають щілини, через які йде тепло, відповідно яйця в інкубаторі прогріваються нерівномірно і часто буває так, що в охолоджених куточках інкубатора пташенята НЕ вилуплюються.
 
Рекомендується використовувати інкубатори з литим корпусом, який має мінімум щілин і з'єднань. Так тепло в інкубаторі буде зберігатися краще. Що стосується матеріалу корпусу, то тут найчастіше використовують або пінопласт або пластик. Пластик дуже практичний, його можна мити, він міцніший, але при цьому не варто забувати, що пластик не зберігає тепло. Тобто він швидше охолоджується і яйця, які знаходяться ближче до краю інкубатора, можуть бути більш холодними, ніж ті, які знаходяться в центрі.
 
Тому рекомендується навіть пластикові інкубатори використовувати з утеплювачем у вигляді пінопласту.
 
Пінопластові інкубатори не мають потреби в додатковому утепленні, вони добре зберігають тепло, і повітря всередині всього обсягу інкубатора має практично однакову температуру. При цьому пінопластові моделі інкубаторів в рази дешевше від їх пластикових аналогів.
 
Певного лідерства серед матеріалів, з яких виготовлений інкубатор немає. Тут рекомендується проаналізувати свою потребу в частоті використання інкубатора.
 
Якщо Ви плануєте виводити пташенят для своїх потреб один-два рази на рік, то вам достатньо буде і пінопластового інкубатора. Якщо ви займаєтеся розведенням пташенят на продаж, то бажано використовувати професійні інкубатори з пластиковим корпусом, який можна буде частіше мити і чистити миючими засобами.
 
Щоб купити інкубатор в Україні або за її межами рекомендуємо Вам звернутися до менеджерів нашого магазину за додатковою консультацією. Наш магазин Надому продає широкий асортимент інкубаторів для яєць і часом навіть обізнаним покупцям буває складно підібрати ідеальне для нього рішення.
 
Ми рекомендуємо звернутися до наших професійних продавців консультантів, які заощадять вам години на підбір і за лічені хвилини допоможуть вам вибрати той інкубатор, який буде максимально задовольняти вашим потребам. Пам'ятайте, правильно підібраний інкубатор не вимагає заміни багато років і вам не доведеться витрачати гроші на виправлення невірних рішень. Довіряйте професіоналам.