0
0
0

Колектори

КОЛЛЕКТОР ДОЇЛЬНИХ АПАРАТІВ


Колектор доїльного апарату - частина підвісного обладнання, розташована під доїльними станками. Він є однією з головних частин доїльного апарату, перенаправлення потоку молока з доїльних стаканів в загальну молочну лінію, і для розподілу повітря, що надходить з пульсатора. Колектор працює за допомогою пульсатора - примусово.


Колектор розподіляє змінний вакуум, і збирає в один резервуар молоко від кожного з чотирьох склянок, одягнутих на соски. У доїльне відро молоко надходить через молочний шланг, підключений за допомогою нижнього патрубка.

Складається колектор з декількох камер, що знаходяться в корпусі, і закриваються / відкриваються клапанами і мембранами, що представляє собою непрості механізми.

Вибір колектора доїльного апарату


Основні особливості при виборі колектора:

  • Об `єм
  • Тип доїння
  • матеріал
  • Виробник

Різновиди колектора


Колектори бувають:

  • 2х-тактні (діляться на 2х-камерні і 3-камерні);
  • 3х-тактні (діляться на 4 камери)

У свою чергу 2х-камерний колектор ділиться на молочну і розподільну змінного вакууму камери. Перша подає розрідженого повітря через патрубки прямо в доїльні стакани, а конкретно в підсоскову камери.


Колектори 3х-камерні мають:

  • 1 молочну камеру;
  • 2 розподільні камери.

Такі колектори служать для 2х-тактних доїльних апаратів попарного доїння. Для коректної роботи доїльної апаратури і самого колектора, потрібно підбирати пульсатор, який відповідає конкретному типу колектора.

матеріал

Буває три різних несучих частин колектора:

- алюміній;

- пластмаса;

- нержавіюча сталь.

Якщо брати до уваги співвідношення ціна - якість, то колектор з алюмінієвим підставу вважається найоптимальнішим. Сам алюміній набагато міцніше пластмаси і не дуже відстає по міцності від нержавіючої сталі. За вимогами санепідстанції, колектор з пластиковим підставою, не підходить за заявленими нормам, а ось алюмінієве і нержавеющее підставу, повністю підходять.

Ще один з головних показників доїльного апарату - це заявлений вага всіх його атрибутів, який повинен становити 2,5 кг в повністю укомплектованому вигляді. На першому місці підставу з нержавіючої сталі, яке має найбільшу вагу серед інших колекторів. На другому місці алюміній, він легший ніж нержавіюча сталь, проте ваги достатньо. А ось колектор з пластмасовим підставою необхідно доповнювати вантажем, щоб вага колектора відповідав нормі.


Обсяги камер бувають:

  • 140 см3 (виробництво Україна, бувають з синхронної системою доїння і попарной системою);
  • 240см3 (імпортні з попарной системою доїння);
  • 350см3 (імпортні з попарной системою доїння).

У пульсаторів попарного доїння, тип роботи - попеременний. Цей тип доїння дозволяє подавати вакуум тільки на одну пару вимені, що дає відпочити іншій парі вимені. Даний спосіб роботи пульсатора нагадує ручну доїння, і максимально на неї схожий, що є більш якісним методом.

Купити колектор доїльного апарату можна в нашому інтернет магазині Nadomu.